OpenVPN Settings

Preklad: luboz luboz@pobox.sk

OpenVPN settings je GUI program (open source) na ovládanie openVPN binárky, t.j. zapínanie/vypínanie VPN tunelov, automatické zapnutie VPN tunelu po štarte, nastavenie VPN DNS serveru, úpravu openvpn konfigurátorov a podobne. Nutnosťou ale je mať telefón rootnuty, mať v ňom openvpn binárku, mať v ňom busybox a v /system/xbin/bb dostupne linky na busybox pomenovane ako route a ifconfig a mať v telefóne funkčný TUN modul alebo musí podporu TUN zariadení obsahovať priamo kernel. Väčšina custom ROM toto spĺňa. Do originálnej rootnutej ROM si musíte opnvpn binárku a tun modul doplniť "ručne".

 

Zmeny v tejto verzii v porovnaní s originálom:

- Snáď všetky reťazce použité v GUI vytiahnuté do strings.xml, nakoľko drvivá väčšina bola natvrdo v zdrojákoch z dôvodu možnosti viacjazyčnosti aplikácie.

- Pridaný SK preklad (ak chce niekto doplniť ďalší preklad, napr. CZ, poskytnem, čo treba preložiť).

- Drobná úprava, aby sa GUI zobrazovalo na celej obrazovke aj pre qHD a väčšie LCD.

- Nakoľko neboli dostupne zdrojáky AdMob knižnice, táto verzia nevie zobrazovať reklamu, takže ak chcete podporiť autora, používajte zatiaľ originálnu verziu. Zmeny som mu poslal, tak možno ich zahrnie do ďalšej oficiálnej verzie.

 

 

Aplikácia OpenVPN settings je úplne preložená. Preklad bol zaslaný vývojárovi aplikácie. Zatiaľ nevyšla verzia s prekladom na Android Markete. Nakoľko sa jedná o bezplatnú verziu, tak vám ponúkam možnosť stiahnúť si verziu s prekladom.

 

Open VPN Settings v0.4.8 SK Beta1

Stiahnuť Open.VPN.Settings_v0.4.8.SK.Beta1.apk (88,7 kB)

 

Viac informácií nájdete na Android Markete market.android.com

 

Web vývojára code.google.com